هایک ویژن

جستجو محصولات

خطا
  • JUser: :_load: Unable to load user with id: 647
چهارشنبه, 14 فروردين 1392 ساعت 05:49

حضور هایک ویژن در جام جهانی 2014 برزیل

نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌)

 

امنیت جام جهانی برزیل با دوربین های مدار بسته هایک ویژن

 

مسئولان برگزاری جام جهانی 2014 برزیل تصمیم گرفتند برای حفظ امنیت و کنترل ترافیک شهری از دوربین های مدار بسته هایک ویژن استفاده کنند

 

 

در حالی که چیزی به زمان برگزاری جام جهانی 2014 برزیل نمانده مسئولان برگزاری این مسابقات تصمیم گرفتند تا از بین شرکت های مطرح و معتبر در زمینه تولید دوربین های مدار بسته یک برند را برای استفاده در حفظ امنیت و کنترل ترافیک شهری استفاده کنند از این رو با توجه به کیفیت بسیار بالای هایک ویژن و قیمت مناسب ان ترجیح داده شده با کمپانی هایک ویژن همکاری انجام شود

 

براي اغلب برزيلي‌ها هيجان اصلي مربوط به سال 2014 مي‌باشد يعني زماني كه آنها ميزبان جام جهاني فوتبال خواهند بود.

 

جام جهاني 2014 براي برزيلي‌هاي مزايايي بسيار بيشتر از يك تفريح ساده ورزشي در بر‌دارد.. مزايايي كه با ورزش‌هايي مثل كشتي و شنا قابل مقايسه نيست. در حالي كه شهر سائو پائلو يكي از شهرهايي است كه مسابقات در آن برگزار مي‌شود اما حجم انبوه توريست و توجه اذهان عمومي موجب رونق براي كل برزيل است. اما روي ديگر سكه مسووليت برقراري امنيت هم براي برزيلي‌ها و هم براي بازديدكنندگان است. يك مثال براي چنين موردي شهر بلو‌هوريزنت است كه در ايالت ميناس جرايس واقع است. در راستاي موجي كه براي برقراري امنيت به مناسبت بازي‌هاي جام جهاني در برزيل برپا شده است بلو‌هريزانت تصميم گرفته است تا برنامه توسعه سيستم نظارت حمل و نقل عمومي خود را اجرا نمايد. وقتي نوبت به شركت كنترل ترافيك بلوهريزانت رسيد تا يك شركت را براي انجام پروژه خود انتخاب نمايد. آنها به هايك ويژن اعتماد نمودند تا هم از كيفيت و هم از امنيت سيستم‌ها اطمينان حاصل نمايند.

 

چيزي بيش از نظارت ماشين‌ها

 

از آنجا كه اين شهر در سال 2010 جمعيتي بالغ بر دو و نيم ميليون نفر داشت و به همين دليل جايگاه ششم شلوغ‌ترين شهر برزيل و سومين منطقه شهري از حيث وسعت در برزيل است چالش بزرگي پيش روي پروژه ايجاد نموده است. جالب اين است كه شركت كنترل ترافيك اهداف جاه‌طلبانه‌تري نيز دارد. آنها مي‌خواهند به جاي اين كه تنها بر روي اتومبيل‌ها و ترافيك تمركز شود قابليت مراقبت از افراد و عابرين در فعاليت‌هاي روزمره نيز وجود داشته باشد.

 

براي دستيابي به اين دو هدف به صورت هم زمان نياز به دوربيني بود كه انعطاف و كيفيت بالايي را توامان داشته باشد. آلورو دو سوزا مدير بخش نظارت تصويري در شركت وي‌ام‌آي سيستم كه نماينده هايك‌ويژن و مسوول اين پروژه مي‌باشد دوربين دام متحرك مدل DS-2DF1-517-B را براي دستيابي به اهداف فوق‌الذكر انتخاب نمود. آقاي سوزا بر اين باور است كه انتخاب اين دوربين بهترين گزينه براي ما بوده است زيرا به سرعت مي‌تواند بر روي اشياي متحرك زوم نمايد در حالي كه به دليل فوكاس سريع اجازه مي‌دهد اپراتور به سرعت تشخيص دهد كسي كه بر روي او زوم شده چه چيزي يا چه كسي است.

 

هنوز هم فوكاس سريع بر روي يك سوژه بخشي از گلوگاه دوربين‌هاي دام متحرك محسوب مي‌شود. آقاي سوزا مي‌گويد: دوربين‌هاي دام متحرك زيادي از كارخانه‌هاي مختلفي در بازار وجود دارد. آنچه كه اين دوربين ‌هايك‌ويژن را از بقيه ممتاز مي‌نمايد توانايي آن در ارايه تصاوير شفاف در نور كم مي‌باشد. در واقع زماني كه ما مي‌خواستيم انتخاب نهايي خود را انجام دهيم توانايي ارايه تصاوير شفاف در نور كم مزيت بزرگي در مقايسه با دوربين‌هاي اروپايي و آمريكايي بود. توانايي كار در نور كم از دو جهت در بلو‌هريزانت اهميت دارد: نخست آن كه محلي كه در آن دوربين‌ها قرار است نصب شوند نور كمي وجود دارد اما از طرف ديگر به دليل روشنايي چراغ اتومبيل‌ها دوربين بايد قادر باشد در شرايط متضاد نوري عملكرد مطلوبي داشته باشد. اما انتخاب دوربين‌ هايك‌ويژن به دليل كيفيت بالاي آن نيز حايز اهميت است. آقاي سوزا توضيح مي‌دهد: ارزش اين دوربين فوق‌العاده است اما در مقايسه با كيفيت قيمت بسيار مناسبي نيز دارد. دليل دوم آن است كه توانايي زوم و فوكاس دوربين بر روي اشياي متحرك فوق العاده بالاست. و اين مساله مستقل از ميزان نور محيط است. اين مساله بدان جهت اهميت دارد كه پرسنل امنيتي بايد به سرعت و دقيق نسبت به شرايط سيال اجتماعي عكس العمل نشان دهند و براي اين منظور آنها بايد اجزاي تصوير يك فرد مثل لباس و ديگر مشخصات او را تشخيص دهند. خصوصاً آن كه بلو‌هوريانت مستعد فعاليت‌هاي تبهكارانه است. براي تسلط به اين شرايط پرسنل امنيتي نياز دارند تا به سرعت بفهمند چه اتفاقي افتاده است و چه كسي قانون را زير پا گذاشته است. و دوربين با رزولوشن 540 خط هايك‌ويژن به كمك ويژگي كاهش نويز سه بعدي اين توانايي را دارد.

 

به مدد سنسور تصوير يك چهارم اينچي سوني EXVIEW از نوع سي سي دي كه با اسكن پروگرسيو كار مي‌كند،‌ دايناميك رنج گسترده 128 برابر‌،‌ خاصيت روز شب با فيلتر متحرك واقعي و سيستم هوشمند موقعيت‌ياب سه بعدي اين دوربين تاكنون توانسته است در كاهش جرايم در بلو‌هوريزانت كمك نمايد. در ضمن تصاوير اين دوربين‌ها بر روي يك كانال تلويزيوني نمايش داده مي‌شود تا به شهروندان در پيدا كردن مسير با ترافيك كمتر كمك نمايد. آقاي سوزا مي‌افزايد: يك ارزش افزوده اين دوربين امكان يكپارچه شدن آن با تكنولوژي‌هاي مختلف مديريت ترافيك مي‌باشد. اين به ما اجازه مي‌دهد سيستم را به سادگي به روز نماييم. بر اساس كيفيت و كاركرد اين دوربين ما به صورت ويژه از خدمات هايك‌ويژن در آينده بهره‌مند می‌شویم.

 

شرکت هایک‌ویژن یکی از پیشروان صنعت نظارت تصویری و راهکارهای مربوطه در جهان می‌باشد، که در سال 2001 تاسیس گردید. در این مدت هایک‌ویژن از یک شرکت کوچک با 28 کارمند به یک شرکت بین‌المللی با بیش از 5000 کارمند که 1400 نفر آنها مهندس و فعال در بخش تحقیق و توسعه می‌باشد مبدل گشت. بزرگترین تیم تحقیق و توسعه در این صنعت این توان را به شرکت می‌دهد که به طور مداوم در صنعت نظارت تصویری ابداع و نوآوری داشته باشد. گستره محصولات هایک‌ویژن شامل دی‌وی‌آرهای هایبرید، NVR، دی‌وی‌آرهای استند الون، ویدئو سرورهای دیجیتال، کارت‌های دی‌وی‌آر، دوربین‌های آی‌پی با کیفیت بالا (HD) و دوربین‌های دام متحرک می‌باشد. این محصولات در بیش از صد کشور نصب و در کاربردهای مختلفی در سرتاسر دنیا امنیت را تضمین نموده است. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت www.hikvision.com مراجعه نمایید.

 

دفتر مرکزی هایک‌ویژن در چین در شهر هانک زو می‌باشد. هایک‌ویژن محصولات خود را توسط دفاتر فروش منطقه‌ایی در آمریکا (لوس آنجلس)، اروپا (آمستردام) و خاورمیانه (دبی) توزیع می‌کند. همچنین شرکت‌های مشارکتی در روسیه و هند و دفتر تعمیرات و نگهداری در هنگ کنگ بنا نهاده شده است.

 

بر اساس گزارش موسسه تحقیقاتی IMS رشد سریع و استثنایی که در محصولات هایک‌ویژن وجود دارد، این شرکت را به عنوان یک شرکت دست اول و پیشرو در زمینه دی‌وی‌آر معرفی نموده است. همچنین این شرکت به مدت سه سال در فهرست 50 شرکت برتر جای گرفته است. شرکت هایک‌ویژن در حال حاضر سهام خود را در بازار بورس شنزن عرضه نموده است، به طوری که در حال حاضر ارزش این شرکت بالغ بر 8/5 میلیون دلار می‌باشد.

 

 

 

بازدید 7636 دفعه آخرین ویرایش در پنج شنبه, 23 ارديبهشت 1395 ساعت 08:17

محتوای بیشتر در این بخش: فیلم مستند معرفی کمپانی هایک ویژن »